“Sahibkar Çətiri” layihəsinə start verilir
Fond və Bank Respublikanın birgə təşkilatçılığı ilə Naxçıvan Muxtar Respublikasında “Sahibkar Çətiri” layihəsinə start verilir. Layihə ilk olaraq 18 sentyabr 2025-ci il tarixində Şərur şəhərində həyata keçiriləcək.
Layihə çərçivəsində sahibkarlarla görüşlər keçiriləcək, onların fikir və təklifləri dinləniləcək, ehtiyaclarına uyğun dövlət maliyyə dəstəyi imkanları təqdim olunacaq. Həmçinin sahibkarlara güzəştli maliyyə vəsaitlərinin əldə olunması qaydaları, maliyyələşmə mexanizmləri, kreditlərin hədləri və digər zəruri məsələlər barədə ətraflı məlumat veriləcək.
Layihənin əsas məqsədi rayonlarda fəaliyyət göstərən sahibkarların dövlət dəstək mexanizmləri barədə məlumatlandırılması, onların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının artırılmasıdır. Tədbir zamanı sahibkarlara maarifləndirici bukletlər də təqdim olunacaq.

The ‘Entrepreneur’s Umbrella’ project is being launched
With the joint organization of the Fund and Bank Respublika, the “Entrepreneur’s Umbrella” project is being launched in the Nakhchivan Autonomous Republic. The project will first be implemented in the city of Sharur on September 18, 2025.
Within the framework of the project, meetings will be held with entrepreneurs, their opinions and suggestions will be heard, and opportunities for state financial support tailored to their needs will be presented. In addition, detailed information will be provided to entrepreneurs on the procedures for obtaining concessional financial resources, financing mechanisms, credit limits, and other necessary issues.
The main goal of the project is to inform entrepreneurs operating in the districts about state support mechanisms and to expand their access to financial resources. During the event, informative brochures will also be distributed to entrepreneurs.