“Sahibkar Çətiri” Culfa rayonunda
Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Naxçıvan Muxtar Respublikası Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və Bank Respublikanın birgə təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Sahibkar Çətiri” layihəsinin növbəti mərhələsi Culfa rayonunda reallaşıb. Layihə çərçivəsində görüşlər 27 oktyabr 2025-ci il tarixində Culfa şəhəri və rayonun Bənəniyar kəndində baş tutub.
Tədbir zamanı sahibkarlarla birbaşa görüşlər təşkil olunub, onların fikir və təklifləri dinlənilib, ehtiyaclarına uyğun dövlət maliyyə dəstəyi imkanları təqdim edilib. Həmçinin iştirakçılara güzəştli maliyyə vəsaitlərinin əldə olunması qaydaları, maliyyələşmə mexanizmləri və digər vacib məsələlər barədə ətraflı məlumat verilib.
Layihənin əsas məqsədi rayonlarda fəaliyyət göstərən sahibkarların dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə məlumatlandırılması və onların maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsidir. Tədbir çərçivəsində sahibkarlara maarifləndirici bukletlər təqdim olunub.

“Entrepreneur’s Umbrella” in Julfa district
With the support of the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic and the joint organization of the Entrepreneurship Development Fund of the Nakhchivan Autonomous Republic and Bank Respublika, the next stage of the “Entrepreneur’s Umbrella” project was implemented in the Julfa district. Within the framework of the project, meetings were held on October 27, 2025, in Julfa city and the village of Bənəniyar.
During the event, direct meetings were held with entrepreneurs, their opinions and suggestions were heard, and state financial support opportunities tailored to their needs were presented. Participants were also provided with detailed information on the procedures for obtaining concessional financial resources, financing mechanisms, and other important issues.
The main goal of the project is to inform entrepreneurs operating in the regions about state support mechanisms and to expand their access to financial resources. As part of the event, educational booklets were distributed to entrepreneurs.