Ordubad rayonunda sahibkarlarla görüş keçirilib
24 sentyabr 2025-ci il tarixdə Ordubad Rayon Rabitə evində sahibkarların və bank nümayəndələrinin iştirakı ilə “Güzəştli maliyyələşmə imkanları” mövzusunda görüş keçirilib. Tədbir Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Giriş sözünü Ordubad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısının müavini Rəşadət Orucov açıb, Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Vüsal Novruzov, Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin şöbə müdiri Səhhət Abbasov sahibkarlara mövcud maliyyə imkanları və layihələrin dəstəklənməsi mexanizmləri barədə ətraflı məlumat veriblər. Tədbirdə Fondun şöbə müdiri İlkin Novruzov təqdimatla çıxış edib.
Sonda iştirakçıların fikir və təklifləri dinlənilib, mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb və sahibkarların ünvanladığı suallar cavablandırılıb.

A meeting with entrepreneurs was held in Ordubad district
On September 24, 2025, a meeting on the topic of “Concessional Financing Opportunities” was held at the Ordubad District Communication House with the participation of entrepreneurs and bank representatives. The event was organized with the support of the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, in cooperation with the Entrepreneurship Development Fund and the Ordubad District Executive Authority.
The opening speech was delivered by Rashadat Orujov, Deputy Head of the Ordubad District Executive Authority. Vusal Novruzov, Chairman of the Board of the Entrepreneurship Development Fund, and Sakhhat Abbasov, Head of Department at the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, provided detailed information to entrepreneurs about the existing financial opportunities and mechanisms for supporting projects. At the event, Ilkin Novruzov, Head of Department of the Fund, also made a presentation.
In conclusion, the opinions and proposals of the participants were heard, broad discussions were held on the topic, and the questions addressed by entrepreneurs were answered.