Naxçıvanda ayrılmış güzəştli kreditlərin əsas hissəsi regionların payına düşüb
Naxçıvan Muxtar Respublikası Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun güzəştli kreditləri muxtar respublikanın bütün rayonlarını əhatə etməklə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən sahibkarların fəaliyyətinə yönəldilib.
2025-ci ilin yanvar–noyabr aylarında maliyyələşdirilmiş layihə sayının 72,6 faizi kənd təsərrüfatı, 17 faizi xidmət, 10,4 faizi isə sənaye sahələrinə yönəldilib.
Qeyd edilən dövr ərzində maliyyələşdirilmiş layihələrin 93,3 faizi, güzəştli kredit məbləğinin isə 69,8 faizi regionlarda fəaliyyət göstərən sahibkarlıq subyektlərinin payına düşüb.

The Majority of Concessional Loans Allocated in Nakhchivan Were Directed to the Regions
The concessional loans of the Entrepreneurship Development Fund of the Nakhchivan Autonomous Republic have been directed toward supporting entrepreneurs operating in various sectors of the economy, covering all districts of the autonomous republic.
In January–November 2025, 72.6% of the financed projects were allocated to agriculture, 17% to the service sector, and 10.4% to industry.
During the reported period, 93.3% of the financed projects and 69.8% of the total concessional loan amount were allocated to business entities operating in the regions.