Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndələri Ordubad şəhər tam orta internat məktəbini ziyarət edib
• 25 dekabr 2025
• 372
“31 dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü” və “Yeni il” bayramı münasibətilə Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin və "Ləzzət Qida Sənaye" MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə Ordubad şəhər Məhəmməd Füzuli adına tam orta internat məktəbində görüş keçirilib.
Görüşün təşkilində məqsəd uşaqlara mənəvi dəstək olmaq, bayram əhval-ruhiyyəsini artırmaq və onların təhsilə marağını stimullaşdırmaqdır.
Görüşdə çıxış edən Naxçıvan Muxtar Respublikasının iqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev bildirib ki, İqtisadiyyat Nazirliyi sosial məsuliyyət prinsipləri çərçivəsində ictimaiyyət nümayəndələri üçün faydalı təşəbbüslərin dəstəklənməsinə xüsusi diqqət yetirir və sosial layihələrin həyata keçirilməsində fəal iştirak edir. Görüş zamanı uşaqları qarşıdan gələn bayramlar münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edən nazir onlara təhsillərində yüksək nailiyyətlər, gələcək həyatlarında isə uğurlar arzulayıb.
“Ləzzət Qida Sənaye” MMC-nin sahibkarı Teymur Rzayev uşaqları bayram münasibəti ilə təbrik edib, gələcəyimiz olan uşaqlara qayğının xüsusi diqqətdə saxlanıldığını bildirib.
Məktəb rəhbərliyi göstərilən diqqət və qayğıya görə nazirliyə və tədbirin təşkilində iştirak edən "Ləzzət Qida Sənaye" MMC-yə minnətdarlığını bildirib.
Ziyarət zamanı çay süfrəsi təşkil edilib, şagirdlərə hədiyyələr təqdim olunub, onlarla birlikdə xoş bayram əhval-ruhiyyəsi yaradılıb.

Representatives of the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic visited the Ordubad City Boarding Secondary School.
• 25 December 2025
• 247
On the occasion of “31 December – World Azerbaijanis Solidarity Day” and the New Year, a meeting was held at the Ordubad City Muhammad Fuzuli Boarding Secondary School, jointly organized by the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic and “Ləzzət Qida Sənaye” LLC.
The purpose of the meeting was to provide moral support to children, enhance the festive atmosphere, and stimulate their interest in education.
Speaking at the event, the Minister of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, Kazim Huseynaliyev, noted that the Ministry of Economy pays special attention to supporting initiatives beneficial to the public within the framework of social responsibility principles and actively participates in the implementation of social projects. During the meeting, the Minister sincerely congratulated the children on the upcoming holidays and wished them great success in their studies and achievements in their future lives.
The entrepreneur of “Ləzzət Qida Sənaye” LLC, Teymur Rzayev, congratulated the children on the holidays and emphasized that caring for children, who are our future, is always given special attention.
The school administration expressed their gratitude to the Ministry and to “Ləzzət Qida Sənaye” LLC for the attention and care shown and for their participation in organizing the event.
During the visit, a tea table was arranged, gifts were presented to the students, and a joyful festive atmosphere was created together with them.