“Konstitusiya və Suverenlik İli” ilə bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən ağacəkmə aksiyası keçirilib
• 7 dekabr 2025
• 307
Dekabrın 6-da “Konstitusiya və Suverenlik İli” ilə bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Naxçıvan-Şərur magistral yolu istiqamətindəki yaşıllıq sahələrində keçirilən ağacəkmə aksiyasında Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və strukturuna daxil olan tabeliyindəki qurumların rəhbər heyəti və əməkdaşları iştirak ediblər.
Aksiya çərçivəsində 1000-ə yaxın ərik, badam, alma və digər növ ting əkilib, suvarma işləri aparılıb, tinglərə aqrotexniki qulluq göstərilib.
Aksiyanın keçirilməsində məqsəd ətraf mühitin mühafizəsinə və yaşıllıq sahələrinin genişləndirilməsinə töhfə verməkdir.

An afforestation campaign was held by the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic as part of the “Year of the Constitution and Sovereignty.”
• 7 December 2025
• 202
On December 6, an afforestation campaign was held by the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic as part of the “Year of the Constitution and Sovereignty.”
The campaign took place in the green areas along the Nakhchivan–Sharur highway, with the participation of the leadership and employees of the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic and its subordinate institutions.
Within the framework of the campaign, nearly 1,000 saplings — including apricot, almond, apple, and other species — were planted, irrigation work was carried out, and agro-technical care was provided.
The purpose of the campaign is to contribute to environmental protection and the expansion of green areas.