Kəngərli rayonunda sahibkarlarla görüş keçirilib
12 sentyabr 2025-ci il tarixdə Kəngərli Rayon Mədəniyyət Sarayında “Güzəştli maliyyələşmə imkanları” mövzusunda görüş keçirilib. Tədbir Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi, Sahibkarlığın İnkişafı Fondu və Kəngərli Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutub.
Görüşün rəsmi hissəsində Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Vüsal Novruzov, Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin şöbə müdiri Səhhət Abbasov və Kəngərli Rayon İcra Hakimiyyətinin şöbə müdirinin müavini Nuran Şahhüseynov sahibkarlara mövcud maliyyə imkanları və layihələrin dəstəklənməsi mexanizmləri barədə ətraflı məlumat veriblər.
Tədbirdə Fondun əməkdaşı Xoşqədəm Rəhimli təqdimatla çıxış edib. Görüşdə iştirak edən bank nümayəndələri ünvanlanan suallara aydınlıq gətiriblər.

A meeting with entrepreneurs was held in Kangarli district
On September 12, 2025, a meeting on the topic “Preferential Financing Opportunities” was held at the Kangarli District Culture Center. The event was jointly organized by the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Entrepreneurship Development Fund, and the Kangarli District Executive Authority.
In the official part of the meeting, Chairman of the Board of the Entrepreneurship Development Fund Vusal Novruzov, Head of Department at the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic Sehhet Abbasov, and Deputy Head of Department at the Kangarli District Executive Authority Nuran Shahhuseynov provided detailed information to entrepreneurs about existing financial opportunities and mechanisms for supporting projects.
At the event, Xoshqedem Rahimli, an employee of the Fund, delivered a presentation. Bank representatives attending the meeting also clarified questions addressed to them.
In conclusion, participants’ opinions and suggestions were heard, and broad discussions were held on the topic.