İqtisadiyyat Nazirliyində milli mətbuatın 150 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib
İyulun 22-də Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində 22 iyul - Milli Mətbuat Günü münasibəti ilə media nümayəndələri üçün “Açıq qapı” günü keçirilib.
Müxtəlif media qurumlarını təmsil edən jurnalistlərin iştirakı ilə keçirilən tədbirin məqsədi media nümayəndələrini Milli Mətbuat Günü münasibətilə təbrik etmək, Naxçıvanda iqtisadi sahədə görülən işlər barədə onları məlumatlandırmaq və media ilə əməkdaşlığı gücləndirmək olub.
Əvvəlcə Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin inzibati binasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstələri qoyulub.
Tədbirin açılışında çıxış edən Naxçıvan Muxtar Respublikasının iqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev mətbuat işçilərini salamlayaraq Azərbaycan milli mətbuatının yaranmasının 150 illiyi münasibətilə təbrik edib, milli mətbuatın ölkənin sosial-iqtisadi inkişafındakı vacib rolunu qeyd edib. Medianın ictimai rəyin formalaşmasında, vətəndaşların iqtisadi proseslərə dair məlumatlılığının artırılmasında və islahatların geniş kütlələrə çatdırılmasında mühüm vasitə olduğunu vurğulayıb.
Daha sonra iqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev Nazirliyin 2025-ci ilin birinci yarımili üzrə fəaliyyəti və əldə olunan nəticələr barədə məlumat verib.
Jurnalistlər görüşün təşkilinə və onlara göstərilən diqqətə görə təşəkkürlərini bildirərək, qarşılıqlı əməkdaşlıqdan məmnunluqlarını ifadə ediblər.
Sonra media mənsublarına iqtisadi sahədə baş verən yeniliklərin işıqlandırılmasında göstərdikləri peşəkarlığa görə təşəkkürnamələr təqdim olunub.
Sonda Naxçıvan Muxtar Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin tabeliyində “Hərracların Təşkili Mərkəzi” nə mediatur təşkil olunub. Media nümayəndələri hərrac prosesi ilə bağlı praktiki nümunələrlə tanış olub.

An event dedicated to the 150th anniversary of the national press was held at the Ministry of Economy.
• 22 July 2025
• 320
On July 22, an “Open Doors” day was held at the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic for media representatives on the occasion of July 22 – National Press Day.
The purpose of the event, held with the participation of journalists representing various media outlets, was to congratulate media representatives on National Press Day, inform them about the work being done in the economic field in Nakhchivan, and strengthen cooperation with the media.
First, flowers were laid in front of the bust of National Leader Heydar Aliyev in the administrative building of the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic.
At the opening of the event, the Minister of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, Kazim Huseynaliyev, welcomed the press representatives and congratulated them on the 150th anniversary of the establishment of the Azerbaijani national press, noting the important role of the national press in the country’s socio-economic development. He emphasized that the media is a key tool in shaping public opinion, increasing citizens’ awareness of economic processes, and conveying reforms to the wider public.
Then, Minister of Economy Kazim Huseynaliyev provided information on the Ministry's activities and achievements for the first half of 2025.
Journalists expressed their gratitude for the organization of the meeting and the attention shown to them, and shared their satisfaction with the mutual cooperation.
Afterward, letters of appreciation were presented to media representatives for their professionalism in covering developments in the economic field.
Finally, a media tour was organized to the “Auction Organization Center” under the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic. Media representatives got acquainted with practical examples related to the auction process.