İqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev Şahbuz rayonunda vətəndaşları qəbul edib
Naxçıvan Muxtar Respublikasının iqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev Şahbuz rayonundan olan vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Ümummilli Lider Heydər Əliyevin abidəsi ziyarət edilib, önünə gül dəstələri qoyulub.
Sonra Şahbuz Rayon İcra Hakimiyyətinin inzibati binasında keçirilən qəbula gələn vətəndaşların əmlak, güzəştli kreditlərin verilməsivə digər məsələlər barədə müraciətləri dinlənilib.
Vətəndaşlara müraciət etdikləri məsələlərlə bağlı əsaslandırılmış cavab və izahatlar verilib.
Qeyd edək ki, vətəndaş qəbulunun muxtar respublikanın digər rayonlarında da keçirilməsi nəzərdə tutulur. Bu barədə əvvəlcədən Nazirliyin rəsmi saytı (www.neconomy.gov.az) və kütləvi informasiya vasitəsilə məlumat veriləcək.

Before the meeting, the monument of National Leader Heydar Aliyev was visited and flowers were laid in front of it.
The reception was then held at the administrative building of the Shahbuz District Executive Authority, where citizens’ appeals regarding property issues, concessional loans, and other matters were heard. Citizens were provided with substantiated responses and explanations concerning their requests.
It should be noted that such receptions of citizens are also planned to be held in other districts of the autonomous republic. Information about this will be announced in advance on the official website of the Ministry (www.neconomy.gov.az) and through mass media.