İqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev “Cahan Sənaye Kompleksi” MMC-də olub
Naxçıvan Muxtar Respublikasının iqtisadiyyat naziri Kazım Hüseynəliyev və nazirliyin tabeliyindəki qurumların rəhbərləri “Cahan Şirkətlər Qrupu” MMC-nin təsisçisi Vüqar Abbasovun dəvəti ilə “Cahan Sənaye Kompleksi” MMC-də müəssisələrin fəaliyyəti və perspektiv planları ilə tanış olub.
Vüqar Abbasov nazirə müəssisələrin mövcud vəziyyəti, istehsalda istifadə olunan texnoloji avadanlıqlar və istehsal edilən məhsullar, həyata keçirilən marketinq tədbirləri, xarici bazarlara məhsul ixracı imkanları barədə məlumat verib.
İqtisadiyyat naziri ötən dövrdə muxtar respublikada fəaliyyət göstərən sahibkarlara müxtəlif alətlər vasitəsi ilə dəstək göstərildiyini, bu dəstək tədbirlərinin bundan sonra da davam etdiriləcəyini bildirib və “Cahan Şirkətlər Qrupu” MMC-yə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

The Minister of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, Kazim Huseynaliyev, along with the heads of institutions under the ministry, visited “Cahan Industrial Complex” LLC at the invitation of Vugar Abbasov, the founder of “Cahan Group of Companies” LLC, to become acquainted with the enterprises’ operations and future development plans.
Vugar Abbasov informed the minister about the current state of the enterprises, the technological equipment used in production, the products manufactured, the marketing activities carried out, and the opportunities for exporting goods to foreign markets.
The Minister of Economy noted that in recent years, entrepreneurs operating in the autonomous republic have been supported through various mechanisms and that such support measures will continue. He also wished success to “Cahan Group of Companies” LLC in its future activities.