Oktyabrın 15-də Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində “Azərbaycan Respublikasının 2027–2030-cu illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması məqsədilə Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə yaradılmış “İqtisadi artım üzrə Alt İşçi qrupu”nun iclası keçirilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının iqtisadiyyat naziri, Alt İşçi qrupun rəhbəri Kazım Hüseynəliyevin iştirakı ilə keçirilən iclasda İşçi qrupun üzvləri iştirak ediblər.
İqtisadiyyat naziri, Alt İşçi qrupun rəhbəri Kazım Hüseynəliyev çıxış edərək “Azərbaycan Respublikasının 2027–2030-cu illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın hazırlanması məqsədilə Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə yaradılmış “İqtisadi artım üzrə Alt İşçi qrupu”nun öz fəaliyyətini davam etdirdiyini diqqətə çatdırıb. Nazir sosial-iqtisadi inkişafın davamlılığının təmin edilməsi məqsədilə Naxçıvanda iqtisadi artımın təşviqi istiqamətində həyata keçiriləcək tədbirlərin təkmilləşdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
İclas çərçivəsində 2027–2030-cu illərdə muxtar respublikada iqtisadi artım sahəsində həyata keçirilməsi planlaşdırılan tədbirlər, strateji fəaliyyət istiqamətləri, əsas prioritetlər və hədəflər müzakirə olunub.
İclas zamanı İşçi Qrupunun üzvləri tərəfindən sözügedən istiqamətlər üzrə təkliflər və inkişaf perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb, müzakirələrin növbəti iclasda davam etdirilməsinə dair razılıq əldə olunub.

A meeting of the “Sub-Working Group on Economic Growth” was held.
On October 15, a meeting of the “Sub-Working Group on Economic Growth” established for the preparation of the “Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2027–2030” was held at the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic.
The meeting was attended by the Minister of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic and Head of the Sub-Working Group, Kazim Huseynaliyev, along with members of the Working Group.
In his speech, the Minister of Economy and Head of the Sub-Working Group, Kazim Huseynaliyev, noted that the “Sub-Working Group on Economic Growth” established for the preparation of the “Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2027–2030” continues its activities. The Minister emphasized the importance of improving the measures to be implemented in Nakhchivan to promote economic growth and ensure the sustainability of socio-economic development.
During the meeting, the measures planned to be implemented in the Autonomous Republic in the field of economic growth for 2027–2030, strategic directions of activity, main priorities, and targets were discussed.
Members of the Working Group exchanged views on proposals and development prospects in the mentioned areas, and it was agreed to continue discussions at the next meeting.